„Uczeń na medal”

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 ogłasza konkurs dla wszystkich uczniów z klas I – VII  „Uczeń na medal”.

Zasady:

1. Konkurs trwa od 8.03.2018 do 15.06.2018, obejmując postawę ucznia w II semestrze roku szkolnego 2017/2018.
  2. Konkurs jest skierowany do uczniów klas I – VII.
  3. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń z co najmniej bardzo dobrą oceną z zachowania.
  4. Wychowawca dokonuje wyboru w obrębie własnej klasy – lista kandydatów spełniających kryteria nie jest ograniczona.
  5. Listę wytypowanych uczniów wychowawca przedstawia dyrektorowi szkoły do dnia 15.06.2018.
  6. W swoim wyborze wychowawca może wspomóc się opinią innych nauczycieli, zespołu klasowego i rodziców.
  7. Wytypowani uczniowie będą zaprezentowani społeczności szkolnej do dnia 18.06.2018.
  8. Spośród wszystkich wytypowanych uczniów zostaną wylosowane 3 nagrody ( po jednej na każdym poziomie klas: I - III, IV - V, VI – VII) – TABLETY UFUNDOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW.
  9. Losowanie odbędzie się 20.06.2018, a nagrody wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w dniu 22 czerwca 2018r.

REGULAMIN KONKURSU „UCZEŃ NA MEDAL” organizowanego w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmży

Celem konkursu jest wyłonienie spośród szkolnej społeczności takich uczniów, którzy w sposób szczególny wykazują się kulturą osobistą, przestrzegają norm i zasad społecznych, dążą do pełnego rozwoju osobistego oraz są zaangażowani w życie klasy i szkoły.

Cele szczegółowe:

• Wypracowanie wśród uczniów zasad odpowiedniego zachowania się: dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych, dbanie o piękno mowy ojczystej;
  • Wypracowanie wśród uczniów postaw koleżeńskich i altruistycznych;
  • Motywowanie uczniów do systematycznej nauki i osiągania wyników na miarę swoich możliwości;
  • Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych oraz zawodach sportowych;
  • Zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności wykraczającej poza zajęcia edukacyjne

Kryteria wyboru uczniów przez wychowawców

„Uczniowie na medal”:

• Osiągają wyniki w nauce na miarę swoich możliwości;
  • Rzetelnie wypełniają obowiązki uczniowskie, tzn. są zawsze przygotowani do zajęć lekcyjnych, punktualni, aktywni na lekcjach;
  • Wykazują się postawą godną naśladowania – brak uwag negatywnych odnośnie zachowania w szkole (w szczególności po dzwonku ustawianie się na boisku i przed salą lekcyjną, dbanie o ułożenie plecaków), w stołówce czy podczas wycieczek;
  • Stosują zwroty grzecznościowe wobec dorosłych i rówieśników, dbają o kulturę słowa;
  • Chętnie uczestniczą w uroczystościach klasowych, szkolnych, konkursach, zawodach sportowych;
  • Aktywnie i systematycznie uczestniczą w akcjach charytatywnych;
  • Zbierają makulaturę lub inne odpady przeznaczone do recyklingu;
  • Pracują na rzecz klasy (np. w samorządzie klasowym) i szkoły (w Samorządzie Uczniowskim)
  • Uzyskują inne szczególne osiągnięcia promujące szkołę w środowisku.

Szczególną uwagę przywiązywać się będzie do KULTURY OSOBISTEJ UCZNIA, A TAKŻE ZACHOWANIA NA TERENIE SZKOŁY I POZA NIĄ (klasa, korytarz szkolny, świetlica, stołówka, toalety, wycieczki, droga do i ze szkoły).