Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej

wiersze

Od 2004 roku nasza szkoła jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej. Pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia są panie Maria Grubecka i Jola Tarkowska, które przygotowują i przeprowadzają ten konkurs od dziesięciu lat. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-III z chełmżyńskich szkół oraz z ościennych gmin. Każdego roku impreza odbywa się pod innym hasłem a dzieci recytują znane i mniej znane wiersze współczesnych twórców poezji dziecięcej.

2014 - XI edycja - wiersze Czesława Janczarskiego i Janiny Porazińskiej

2013 - X jubileuszowa edycja pt. "Co słychać u jeża z miasta Zgierza ?"- wiersze Wandy Chotomskiej

2012 - IX edycja pt. "Wiersze znane i nieznane" - poezja różnych autorów, m.in. Doroty Gellner, Agnieszki Frączek, Łukasza Demskiego, Wandy Chotomskiej

2011 - VIII edycja - wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny