Wykopki u BabaLudy

W słoneczne wtorkowe popołudnie, uczniowie klas 1, odwiedzili magiczne miejsce zwane Babaludą, które mieści się w Parowie Falęckiej. Była to idealna okazja do bezpośredniego kontaktu z przyrodą.  Dzieci miały okazję poznać z bliska  kozy i owce, a nawet je nakarmić, obejrzeć i pogłaskać alpaki, osiołka i kuca. Wpadliśmy też z wizytą do świnki Pepy, która rezyduje na farmie.

Poznaliśmy sposób szatkowania i tłuczenia kapusty, a każdy z nas mógł to zrobić samodzielnie. Poszukiwaliśmy na polu ziemniaków, uczestnicząc we wspólnych wykopkach.  Po intensywnej pracy czekały na nas pyszne placuszki z jabłek, których smak nas zachwycił.

Miło i przyjemnie upłynął nam czas na zabawie i poznawaniu  zwyczajów życia na wsi. Wyjeżdżając wielu z nas zadawało sobie pytanie kiedy znowu wrócimy, a na razie Babaludo, do zobaczenia

Autor: Karolina Brodzka