Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

II miejsce w Powiecie Toruńskim

W dniu 5 lutego udaliśmy się na Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego do Głuchowa, by rozegrać fazę grupową w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik klas VI i młodsi).
W grupie rozegraliśmy 3 mecze, nie przegrywając żadnego i uzyskaliśmy awans do fazy pucharowej.
SP2 Chełmża 2:2 Lubicz Górny
SP2 Chełmża 3:1 Osiek nad Wisłą
SP2 Chełmża 1:1 Łysomice
Dalsze rozgrywki dokończyliśmy w Zelgnie. Wychodząc z drugiego miejsca w półfinale trafiliśmy na jedynkę SP Grzywnę. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla nas i mogliśmy cieszyć się z awansu do finału.
W drugim półfinale po emocjonującym spotkaniu i serii rzutów karnych górą była drużyna z Czernikowa pokonując Osiek nad Wisłą.
Mecz finałowy od początku ułożył się pod nasze dyktando, przeważaliśmy w ataku, mieliśmy sporo sytuacji bramkowych, lecz zabrakło szczęścia. Przeciwnicy wykorzystali jedyną sytuację, w której po wybiciu z autu piłka przypadkowo odbiła się od zawodnika przeciwników i wpadła do bramki. Mieliśmy jeszcze parę sytuacji na doprowadzenie do remisu ale rywale dzielnie się bronili. Gratulacje dla zespołu z Czernikowa!
Lekki niedosyt pozostał :)
Gratulacje dla naszych zawodników za postawę i świetne zawody!
Wróciliśmy z srebrnym medalem z zawodów powiatowych!
SP2 reprezentowali:
Sergio Orzech
Daniel Wiśniewski
Michał Wantowski
Bartosz Góżyński
Szymon Mądrzejewski
Michał Zwiejski
Nikodem Piotrowski
Po powrocie udaliśmy się na zasłużoną pizzę :)

Autor: Artur Kielak