Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Turniej tenisa stołowego im. Zenona Sadowskiego

W ubiegłym tygodniu w sali gimnastycznej SP5 odbyły się I Mistrzostwa Chełmży w tenisie stołowym szkół podstawowych.

Zawody miały wyjątkowy charakter - turniej został dedykowany Panu Zenonowi Sadowskiemu, byłemu nauczycielowi chełmżyńskiego Gimnazjum, którego nie ma już wśród nas.

Pan Zenon Sadowski został zapamiętany jako człowiek pogodny i otwarty na problemy uczniów, zawsze uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do życia.

Sport oraz praca z młodzieżą przynosiły Panu Zenonowi olbrzymią satysfakcję i zawodowe spełnienie. Propagował wśród uczniów znane oraz mniej popularne dyscypliny sportowe: piłkę nożną, piłkę ręczną, lecz szczególnie zaangażował się w promowanie tenisa stołowego. Osiągał ze swoimi podopiecznymi znaczące sukcesy sportowe. Na Pana Zenona można było zawsze i w każdej sytuacji liczyć.

Przed rywalizacją uczniów krótki pokaz tenisa stołowego zaprezentował trener LUKS Chełmno Pan Janusz Błażejewicz, który ze swoimi podopiecznymi oraz Panią Małgorzatą Sadowską dał pokaz gry na poziomie profesjonalnym. Dodatkową atrakcją wśród uczniów było stanie po przeciwnej stronie stołu  i odbicie kilku piłek z wyżej wymienionymi gośćmi specjalnymi.

Turniej przebiegał w fantastycznej, sportowej atmosferze. Mimo zróżnicowanych umiejętności tenisowych każdemu spotkaniu towarzyszyły olbrzymie emocje i maksymalne zaangażowanie w grę. Zawody zostały rozegrane w jednej kategorii wiekowej, z podziałem na rywalizację dziewcząt i chłopców.

Ostateczne wyniki dziewcząt:

I miejsce - Julia Makuracka (SP2)

II miejsce - Nadiia Kucherenko (SP5)

III miejsce - Martyna Kuchnik (SP2)

Ostateczne wyniki chłopców:

I miejsce - Sergio Orzech (SP2)

II miejsce - Kacper Domagalski (SP2)

III miejsce - Eryk Ignaczak (SP2)

Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek.

W czasie trwania zawodów każdy mógł skosztować pizzę ufundowaną przez Panią Małgorzatę Sadowską oraz Pana Marcina Sadowskiego.

Podziękowania dla wszystkich, bez których ta impreza by się nie odbyła:

Pani Renata Grubecka - Dyrektor SP5

Pani Małgorzata Sadowska /córka Pana Zenona/

Pan Marcin Sadowski /syn Pana Zenona/

Nauczyciele W-F

oraz wszyscy zawodnicy turnieju.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Autor: Artur Kielak